Pierwsze rozczarowanie

Mieszkamy na kempingu położonym na zboczu sporego wzniesienia.Pola namiotowe ułożone są tarasowo.

 blog_gn_334926_5895586_tr_kemping

Najlepszy i najpiękniejszy widok jest z najwyższego poziomu. Tu też wybudowano restaurację z uroczym widokiem na jezioro.Cudnie jest wieczorami.

blog_gn_334926_5895586_tr_zachod_slonca_blogblog_gn_334926_5895586_tr_przystan_blog

Rozczarowanie powoduje dość osobliwy stosunek gospodarzy do turystów.  Otóż, właściciel owego pięknego kempingu zwykł komunikować się ze swoimi gośćmi za pomocą  domofonu ! W pomieszczeniu Recepcji był nieobecny. W zastępstwie był przycisk, zaopatrzony w instrukcję  /w dwóch językach: polskim i niemieckim/  – jak się połączyć z gospodarzem. Pan ten, zjawiał się osobiście w krótkich chwilach przerwy pomiędzy rozlicznymi pracami, które wykonywał. Nawet w kwestii zapłaty za pobyt – pozwolił  oczekiwać na siebie ok 2 godz.Tym sposobem trzymając turystów w szachu, bo odjechać bez zapłaty niesposób / notowane są wszelkie dane : adres, nr dow.os.itp/ i niehonorowo przecież.

Miejscowa ludność, korzystając z faktu, że Kaszuby licznie odwiedzają  turyści z Niemiec, bez skrupułów ciągnie pieniądze ile się tylko da… Celowe „pomyłki” oraz zawyżanie cen przy sprzedaży pieczywa /dla  obcokrajowców/ – spotkałam osobiście. Horrendalne ceny na wyroby regionalne – słynne kaszubskie hafty – kwitowane jedynie dumnym stwierdzeniem  „hand gemacht”/ ręczna robota/ !

Opłaty za wejście do zabytkowego Kościoła, opłaty za wejście na wieżę widokową, wypraszanie turystów z zabytkowego kościoła o godz 18-tej – wszystko – pomimo skrupulatnego pobierania opłaty klimatycznej 1,20 zł od osoby każdego dnia.

2 myśli na temat “Pierwsze rozczarowanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s