W Polskę jedziemy!

Stuku…puk…stuku…puk…bach, bach…fiiiiiiiuuuuuuuuuuuuu! Jedzie pociąg PKP daleko…

Elegancko, szybko, punktualnie, a nawet z wdziękiem, przemykam na drugi koniec Polski. Dziewięć godzin dość wygodnej jazdy i wita mnie przecudna ziemia lubuska. Ostatni etap kolejowej podróży /połączenie regionalne/ pokonuję czyściutkim i szybkim pociągo – tramwajem.

        I już stoję u bram maleńkiego miasteczka uroczo położonego u brzegu ogromnego jeziora.

Miasteczko tętni niemal wielkomiejskim życiem. Pełno tu super, hiper oraz mini marketów wszystkich popularnych sieci, znaków zakazu parkowania /a jakże!/ oraz pamiątek dawnych właścicieli. Wszak to teren Ziem Odzyskanych co widać najwyraźniej na miejscowym cmentarzu z doskonale zachowaną kwaterą grobów niemieckich wraz z okazałym pomnikiem.

Ale zostawiam wizytę w miasteczku na inną okazję. Teraz wzywa mnie urokliwa okolica i malutka wioska położona wśród lasów i pól.  Tu potrzebny już  samochód. Lokalna linia kolejowa zarosła zielenią, w starym budynku dworcowym mieszkają ludzie. Kursuje tylko autobus szkolny… Dziki Zachód.

Część drogi jest utwardzona poniemieckim brukiem, część zalana polskim asfaltem, a na skraj wioski prowadzi już tylko ubity piach. Urocze – dla gości. Dla mieszkańców – uciążliwe. Ale cóż, w zamian, w pobliskim lesie pełnym grzybów, taka oto perełka!

Doprawdy, cudna to kraina i nawet ławeczka dla mnie jest!

4 myśli na temat “W Polskę jedziemy!

  1. Wędruję kiedy tylko mam sposobność. Ostatnio jakoś kiepsko z tym, co widać w częstotliwości wpisów. Mam nadzieję, że to się zmieni.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s