Najnowsza zemsta faraona

       Faraon choć nieżywy ale czuwa! Na wszelkie sposoby broni egipskiej ziemi przed najazdem innowierców, profanujących świątynie i meczety swoim wyglądem, mową, uczynkiem i zachowaniem.

       Z klątwą faraona wiązano śmierć uczestników ekspedycji naukowych badających starożytne grobowce. Współczesność, przy pomocy nowoczesnych środków przeciw starożytnym grzybom, klątwę zmogła. Liczni przybysze zapadali na chorobę zwaną  zemstą faraona. Cierpieli na dotkliwy ból żołądka, a dyskomfort uniemożliwiał zwiedzanie.

 „Choroby żołądkowe od wody egipskiej są ciężkie  i mnóstwo wojowników zmarło podczas wojen syryjskich. Nikt też nie wie, skąd te choroby się biorą,  jedni mówią, że z zatrutych wiatrów pustyni, inni zaś, że z wody,  a jeszcze inni obwiniają o nie faraona”. 

       I tu z pomocą przyszła nauka. Lekarze egipscy mają środek, który w ciągu doby stawia turystę na nogi. Wystarczy jeden zastrzyk, by znowu się cieszyć zwiedzaniem, plażowaniem, podziwianiem podwodnego świata w Morzu Czerwonym. Często wystarcza nawet niewielka tabletka dostępna tanio w każdej egipskiej aptece.

        Zemsta faraona mutuje się więc i przybiera coraz to nową postać. Jedną z mutacji tego zjawiska odkryłam i zdefiniowałam podczas pierwszej wizyty w Egipcie w 2010. Opis nieomal dramatycznych wydarzeń tamtego lata jest ukryty w Kopcu Mrówki, Oooo… klik TU! ! !

      O innej teraz pomyślałam. To zima w Egipcie! Czasem nawet ze śniegiem i temperaturą spadającą poniżej zera. Czy to faraon powoduje, że w zimnych krajach jest coraz cieplej, a w ciepłym Egipcie zimniej?

      To faraona sprawka, że wcześniej tętniące Świąteczno-Noworocznym tłumem turystów żądnych słońca w środku zimy kurorty teraz pustoszeją!  Nie przerażały ataki terrorystów ani buchająca ogniem egipska rewolucja. Przeraził spadek temperatury…

        Faraon myślał, myślał i wymyślił jak przepędzić tłumy i zapewnić sobie wieczny, święty spokój. Klimatem w innowierców! Byłam, widziałam, zmarzłam i opisałam.Ooo.. klik TU !

            Faraonie, co jeszcze wymyślisz?

smieszne-t_snieg_w_egipcie_2013-12-14_18-03-34
foto z net

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s