Wirtualny pomnik blogerki Halnej

Odsłonięcie Bloga – Pomnika Halnej

Ku ocaleniu – import bloga „halna – z życia seniorki” z platformy Onet.pl.

Onet zamyka już wkrótce blogowe podwoje. Kto może i chce zachować swe wirtualne życie ucieka precz! A osamotniony wirtualny kącik zmarłej w 2015 roku najstarszej polskiej blogerki, 94 – letniej „Babci Halnej” ma być skazany na kasację? Wymazanie z onetowych serwerów? Taki ewenement na skalę… Aż, nie wiem jaką?

Nigdy!

Blog został, za aprobatą dotychczasowego administratora, importowany w bezpieczne miejsce. Odrestaurowany, zakonserwowany i wyczyszczony do błysku  z onetowych linków i adresów stoi jako wirtualny obelisk ku wiecznej pamięci  jego niezwykłej autorki.

Oto blogowy pomnik zacnej blogerki seniorki – Babci Halnej:

PROFIL. kwiat tulipanowca      https://bloghalnej.wordpress.com/

Pomnik wyklikany przez młodsze koleżanki zafascynowane postacią  tej niezwykłej kobiety, która pokonując ograniczenia swojego  wieku stała się przykładem, jak emanować pogodą ducha, dotrzymać kroku nowoczesności i zachować intelektualną aktywność służąc czytelnikom swoim życiowym doświadczeniem. Halna była dla nas, jak walczące o życiową przestrzeń, po inżyniersku silne drzewo, które w miarę potrzeb skruszy beton a wiosną rozkwitnie najpiękniej, jak potrafi.  To drzewo to Tulipanowiec o ‘myślących’ korzeniach, dzielący się swoim życiowym pokarmem z innymi, potrzebującymi i słabszymi.

Taka była dla nas Halna. Cześć jej pamięci!

Dziękujemy platformie blogowej Onet za wsparcie w imporcie bloga Halnej. Dzięki temu pozostanie w przestrzeni internetowej.

Elaelgry  i Bet

 

5 myśli na temat “Wirtualny pomnik blogerki Halnej

   1. Też tak myślę. Przecież w pożegnaniu napisała, że nie kasuje bloga, żeby został na blogową pamiątkę, jako ślad, że była tu z blogerami.

    Polubienie

 1. Dożyć wieku „Babci Halnej to dopiero wyzwanie losu, a co dopiero pozostać przy pełnej sprawności umysłowej.
  Onet zachował się chwalebnie, co nam przypomina, że Internetem zarządzają ludzie, a nie maszyny. Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia mojego bloga. 😀

  Polubienie

  1. Też myślę, że Onet zachował się przyzwoicie biorąc udział w ocaleniu bloga choć żal o zamknięcie blogów i całej tej około blogowej działalności pozostaje. Cóż, trudno jednak jednoznacznie oceniać gdy tak naprawdę motywów działania portalu nie znamy.
   Dziękuje za zaproszenie, chętnie skorzystam:))

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s