Niecierpliwość

Powinnam z tym tekstem zaczekać do drugiego dnia miesiąca lutego, kiedy to następuje pierwsza prognoza na nadejście wiosny za sprawą przebudzania się leśnych niedźwiadków lub, jeśli kto woli – świstaków, ale tytułowa Niecierpliwość nie daje spokoju. Bo ileż można patrzeć na zimową szarość za oknem? W desperacji wycieram szyby do błysku – nie pomaga. Szarość nie znika:)  Jak długo można być wyrozumiałym dla słońca bawiącego się świetnie w innych rejonach globu?  I dlaczego nasza Ziemia zimą tak powoli obiega najjaśniejszą z gwiazd? Latem jakoś szybciej…

        Wzywam zatem wszystkie Misie i Świstaki na wróżący wiosnę spacer wokół swych zimowych kryjówek. Pamiętajcie, że słoneczny blask może Was przestraszyć i zawrócić w bezpieczny sen, a spokojna szarość dnia zachęci do wędrówki i baraszkowania odsyłając senność precz!

        Czas solidaryzować się ze szlachetnym działaniem Świętej Agnieszki. Tej, co wypuszcza skowronki z jakichś mieszków. A przynajmniej tak mówi ludowa mądrość.

        Niechże już wkrótce będzie tak jak na zdjęciu poniżej. Do roboty, zwierzaki!

16 myśli na temat “Niecierpliwość

 1. Klik dobry:)
  A Mrówki nie mają jakiegoś wpływu na pogodę? Może niech powychodzą z kopców i pomogą świstakom oraz misiom w nawoływaniu słońca?
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

 2. Cieszę się, że wypuściłaś już skowronki, chociaż mówią, że w lutym trzeba jeszcze podkuć buty, marzec starych zabiera, a kwiecień to plecień. Dopiero w maju więcej słońca i ciepła, ale w zeszłym roku w maju pierwsze warzywa zaziębiły mi się na tyle, że musiałam sadzić drugi raz. Pozostaje szukanie oznak wiosny w domu, gdzie kwitną pierwiosnki i hiacynty kupione w Biedronie 🙂
  Buziaki dla Wiosennej

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s