Już koniec lata?

        Buuuu… Wrrr… Tup, tup, tup! Nie pomoże przypomniane z dzieciństwa tupanie nogami, płacz i złość – to naprawdę koniec jasnego i kolorowego lata. Na zakończenie sezonu oraz w ramach mojego prywatnego projektu „Lato w mieście” pokażę jeszcze jedną, dostępną na obrzeżach miasta, plażę z całkiem sporym kompleksem rekreacyjnym dla ludności.

        100_8154Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna położony jest nad Wisłą, w odcineczku między Krakowem a Tyńcem w sąsiedztwie spiętrzenia wody zwanym Stopniem Kościuszko i jego małą elektrownią wodną. Ośrodek doskonale widoczny jest z autostrady A4 przy węźle Tynieckim. Centralnym i najważniejszym obiektem jest tu tor kajakarstwa górskiego, na którym prowadzi się regularne szkolenie sportowców oraz rozgrywa różne ważne w kraju i na świecie kajakowe zawody sportowe.

100_8157

Jest tu kompleks hotelowo gastronomiczny, hale sportowe do uprawiania sportów halowych i fitnessów, a także całkiem duży basen z namiastką atrakcji parków wodnych. Zostawmy jednak te rodzaje aktywności bowiem słonecznym latem interesuje mnie najbardziej miejsce do kąpieli słonecznych, beztroskiego leżenia brzuchem do góry, wpatrywania się w niebo i rozważań o niebieskich migdałach. No i jest! Jest „ośla łączka” w sam raz na takie okazje. Tłoku nie ma! W to mi graj!

100_8384

Tu zdobędę swój miejski brąz bezstresowo, bezpiecznie, oglądając niespieszny jak na Kraków przystało  wiślany transport: Barki, Stateczki wycieczkowe, kajaki, pontony, a czasem nawet szybkie motorówki i skutery wodne. Czasem, obracając się wolno na kolejny bok, obdarzę wzrokiem górujący w okolicy Klasztor na Bielanach albo pogmeram w trawie w poszukiwaniu czterolistnej koniczynki. Och, jak miłe jest takie trawnikowe lenistwo!

100_8155

100_8161

100_8163

A gdy zechcę zadumać się i pokontemplować naturę z gracją pokonuję wzniesienie wiślanego wału i sadowię się na brzegu starego koryta rzeki.

100_8153

100_8181

100_1849

Aż się chce zapytać: „Lustereczko powiedz przecie kto jest naj… ? No dobrze, niech będzie klasycznie: Najpiękniejszy w świecie?”

Wiślane lustereczko taktownie milczy.

Logo blogspotowe tu też te Wiślane zakątki

23 myśli na temat “Już koniec lata?

 1. Jak to możliwe, że nigdy nie przyszło mi do głowy tam zajrzeć? A w tym ośrodku tak pięknie i zacisznie.

  Bet, zajrzyj na stronę: http://uskrzydleniwiekiem.pl/. Można się zapisać do Uskrzydlonych i korzystać z bezpłatnych kursów, wycieczek, wyjazdów. Tam piszę blog o nazwie Nestorterapia.
  Zasyłam serdeczności

  Polubienie

  1. Zajrzyj Ultro, zajrzyj koniecznie na Kolną. Można tam pięknie spędzić czas z dziećmi bo jest miejsce do jeżdżenia na rolkach, rowerach i plac zabaw. Spacerek do niedalekiego Tyńca wałem wiślanym też godny polecenia. Dziękuję za polecenie Uskrzydlonych – już tam lecę:)))

   Polubione przez 1 osoba

   1. Dobrze więc, że te ścieżki tak ładnie opisane. Mrówka ma więc dwie spiżarnie: dla ciała i dla ducha. Brawo! Dla pracowitej przez całe lato Mrówki zima niegroźna.

    Mam swoje 10 minut przy komputerze. Niewiele w tym czasie da się zrobić, ale pozdrowić muszę, o!

    Serdecznie pozdrawiam Mrówkę, oraz wszystkich współnych Znajomych. Rozgłaszaj proszę Mróweczko zainteresowanym, że żyję i pozdrawiam. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s